• Venujte 2% z dane na rozvoj GMH

• Milí rodičia, bývalí absolventi  a priatelia školy!

Vedenie gymnázia sa obracia na Vás s prosbou o poskytnutie 2% z Vašej dane.

Aj v tomto roku využívame možnosť prijať Vaše 2% prostredníctvom občianskeho združenia Máša pri CVČ Trstená, ktoré je oprávneným prijímateľom týchto prostriedkov.

Z finančných prostriedkov, ktoré škola získa týmto spôsobom, môžeme zakúpiť potrebné učebné pomôcky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou výchovno–vzdelávacieho procesu a pomáhajú  rozvíjať schopnosti a zručnosti žiakov.

V predchádzajúcich obdobiach sme z takto získaných finančných prostriedkov  zakúpili do školy rôzne technické pomôcky, ktorými sme modernizovali vyučovací proces , podporili sme rôzne projekty, ktoré škola získala, umožnili sme žiakom zúčastniť sa na rôznych súťažiach či iných vzdelávacích podujatiach. Dopĺňali sme školskú knižnicu o umeleckú i odbornú  literatúru, nakúpili sme potrebné učebnice pre žiakov, odmeňovali sme študentov  za rôzne súťaže či podujatia. Všetky vaše finančné prostriedky boli využité v prospech žiakov a školy .

Vedenie školy, učitelia aj žiaci si nesmierne cenia vašu podporu.

Veríme, že aj vy všetci, ktorým záleží na rozvoji školy, pomôžete svojou finančnou čiastkou a podporíte rozvoj školy.

Vopred vám všetkým ďakujeme za podporu školy.

Vedenie Gymnázia Martina Hattalu v Trstenej

Stiahnuť tlačivo pre zamestnancov:

Vyhlásenie o poukázaní podielu dane

Potvrdenie o zaplatení dane

• Ako postupovať

• 1.  Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ:

• 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
      • Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
      • Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, Do ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
      • Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
      • Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:Obchodné meno alebo názov:

- - - - -

2.  Podávate si daňové priznanie sami:

• Riadne vyplňte daňové priznanie.
      • Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
      • V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania).
      • Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

- - - - -

3.  Postup pre právnické osoby

• Riadne vyplňte daňové priznanie.
      • Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
      • V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Identifikačné číslo (IČO/SID): 42390222
      • Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
      • Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.