• Stalo sa už tradíciou, že v čase Vianoc sa na našej škole konajú Vianočné trhy. Aj tento rok vám ponúkame možnosť predaja či zakúpenie výrobkov, ktoré ste zhotovili sami či vaši blízki. Svoje majstrovstvo môžete predstaviť 15. decembra 2017 v telocvični školy.
     • Olympiáda z nemeckého jazyka

      Dňa 16. októbra 2017 sa na prízemí novej budovy v odborných učebniach nemeckého jazyka Gymnázia Martina Hattalu uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka, súťažilo sa v dvoch kategóriách 2A a 2B. Výsledky olympiády:

      Kategória 2A

      1. miesto Saskia HRNČIAROVÁ (1.A)
      2. miesto
     • Florbal - regionálne kolo

      Dňa 15.11.2017 sa na našej škole uskutočnilo regionálne kolo vo florbale študentov a študentiek. Naše Gymnázium úspešne reprezentovali dievčatá, ktoré suverénne vyhrali turnaj a postupujú na krajské kolo. Bude sa konať opäť u nás budúci týždeň 22.11.2017.

      Výsledky:

      GMH - Gymn. Námestovo 3:2
      Góly. Šprláková K., Romaňáková A., Olbertová A.

     • Vianočné trhy 2017

      Stalo sa už tradíciou, že v čase Vianoc sa na našej škole konajú Vianočné trhy. Aj tento rok vám ponúkame možnosť predaja či zakúpenie výrobkov, ktoré ste zhotovili sami či vaši blízki. Svoje majstrovstvo môžete predstaviť 15. decembra 2017 v telocvični školy.

      Predajné stánky si môžete zakúpiť v knižnici. Cena jedného je 1€, ak budete potrebovať pripojenie do elektriky, platíte 2 eurá. Prihlásiť sa môžete do 13.12.2017.

     • Študentské trénerské centrum

      Nezmeškaj svoju príležitosť a prihlás sa do projektu od Microsoftu, ktorý ti pomôže zlepšiť svoje zručnosti v oblasti IT technológii, soft-skills, prezentačné zručnosti a veľa ďalších. Projekt s názvom ŠTC (Študentské Trénerské Centrum) je program pre stredoškolákov, ktorí sa zaujímajú o technológie a majú snahu sa zlepšovať.

     • Dobrovoľníci na našej škole

      Dnes 9.novembra 2017 sme na našej škole privítali dvoch mladých španielskych dobrovoľníkov, ktorí sú na Orave v rámci programu dobrovoľníkov v Európe, ktoré podporuje Európska únia.

      Podujatie sme zoorganizovali po dohode s Ondrejom Mäsiarom, vedúcim skupiny MladíinfoDolný Kubín, ktorá zastrešuje programy dobrovoľníkov- mladých ľudí, ktorí chcú reprezentovať svoju krajinu a ukázať svoje schopnosti v rôznych krajinách Európy. Besedy sa zúčastnili študenti 3. a 4.ročníka našej slovensko-španielskej sekcie.

     • ENGLISH WEEK

      V dňoch 2. - 3.11.2017 sa na našej škole opäť uskutočnil ´English week´, ktorý viedol lektor Ray Sikorski. Kurz bol určený pre žiakov PRIMY. ´Anglický týždeň´ splnil očakávania žiakov, ktorí si pomocou hier, divadla precvičili svoje komunikačné zručnosti a naučili sa niečo nové.

     • OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA

      Dňa 25. októbra 2017 sa v podkroví starej budovy Gymnázia Martina Hattalu uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka. Výsledky olympiády:

      Kategória A
      1. miesto Ema HROBÁROVÁ (3.A)
      2. miesto Petra BAŇÁKOVÁ (Septima)
      3. miesto Andrea PIŠÚTOVÁ (Septima)

     • Imatrikulačný večierok GMH

      V MsKS v Trstenej sa 5. októbra 2017 o 17.00 h konal „ bažantský “ večierok, na ktorom nás prvákov prijali do radov študentov GMH.

      Na začiatku nás príjemne privítali moderátori Alexandra a Noe. Následne prenechali slovo pánovi riaditeľovi Štefanovi Kristofčákovi.

      Čierna listina s menami žiakov, ktorí mali splniť jednu úlohu, bola po jeho upokojujúcich slovách, aby sme sa nebáli, začal program - pre mnohých z nás postrachom. Pre niekoho prišli prvé trápne, ale aj zábavné chvíle. Program následne pokračoval po jednotlivých triedach (A,B,C) . Žiaci prvých ročníkov museli splniť alebo sa aspoň pokúsiť splniť krížovú cestu, ktorú si pre nás pripravili druháci, napríklad: čo najrýchlejšie oškrabať cukrovú repu, prasknúť balón alebo zjesť jablko vo dvojici. Aj napriek prvotným obavám z nás všetkých postupne stres upadal a každý úlohu hravo zvládol. Najzaujímavejšie bolo karaoke a ne

    • Imatrikulačný večierok GMH
    • Kurz na ochranu života a zdravia
     • Kurz na ochranu života a zdravia

      V predposledný októbrový týždeň žiaci tretích ročníkov, septimy a 4D absolvovali povinný kurz na ochranu zdravia. O tom, čo bolo jeho náplňou a ako to zvládli je aj zopár príspevkov priamych účastníkov tohto kurzu.

      ---------------------------

      Prvý deň KOŽaZ-u sme išli do Kvačianskej doliny, ktorá sa nám v jesennom počasí veľmi páčila. Naspäť sme sa vrátili Prosieckou dolinou, čo bolo malé dobrodužstvo, pretože sme zdolali pár rebríkov, ale aj úseky, pri ktorých sme sa museli držať reťazí, kde sme sa učili robiť s buzolou, časť, kde sme si skúšali strieľať z pušky a nakoniec 2 časti, kde nám ukázali prvú pomoc či stabilizovanú polohu.

     • Exkurzia do Belianskej jaskyne

      Spoznávame krásy Slovenska

      Belianska jaskyňa je najväčšia a jediná sprístupnená vysokohorská kvapľová jaskyňa v Tatranskom národnom parku, ktorú sme so žiakmi 1.C a Kvarty dňa 18.10. 2017 navštívili.

      Kým sme ju celú prešli, museli sme zdolať prevýšenie 125m a vyšliapať 860 schodov.

      Nahliadli sme do nádherného podzemného sveta jaskyne, ktorá nás uchvátila. Naučili sme sa veľa o histórii jaskyne, jej objaviteľoch a popri vzdelávaní sme obdivovali stalaktity, stalagmity, stalagnáty a iné unikátnenádherné úkazy ako napríklad Hladovápriepasť, Peklo, Biela sieň a mnoho ďalších. Zaujímavá bola najmä zastávka v Hudobnej sieni,ktorá dostala svoje pomenovanie podľa zvuku kvapiek do padajúcich na hladinu vody v jazierku. Z exkurzie sme si odniesli veľa zážitkov a nových vedomostí.

     • Medzinárodný deň školských knižníc 2017

      23. októbra 2017 sme sa opäť zapojili do súťaže O najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc. My slovenčinárky sme si pripravili pre žiakov prímy, sekundy, tercie a kvarty rozličné aktivity, ktorými mali získať informácie o významnej osobnosti našich novodobých dejín – Milanovi Rastislavovi Štefánikovi.

  • Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou prihlasovacích údajov, ktoré ste dostali od našej školy
  • Streda 22. 11. 2017
   • OZNAM

   • Dňa 23.11. 2017 o 16:30 hod. sa v telocvični Gymnázia Martina Hattalu v Trstenej uskutoční plenárne rodičovské združenie.

   • Návšteva Oravskej galérie

   • Naši žiaci navštívili zaujímavú expozíciu Oravskej galérie v Dolnom Kubíne. Skúste uhádnuť čo bolo hlavou myšlienkou tejto výstavy.

    Ako sa im výstava páčila?
    Prečítajte si niektoré ich príspevky v našom miniblogu

   • Život na GMH

   • Tento blog je priestor pre všetkých, ktorí majú čo povedať k životu na gymnáziu Martina Hattalu v Trstenej. Učitelia, študenti, zamestnanci, rodičia či absolventi - napíšte neanonymne svoj názor a diskutujte kultúrne o radostiach a problémoch nášho gymnázia, jednoducho na zivotnagmh.blogspot.sk/

  • Fotogaléria

   • Oravská galéria 2017
   • Kurz na ochranu života a zdravia 2017
   • Fotoalbum školy