• Navigácia

• Výstava svetoznámeho pop-artistu Andyho Warhola

13.11.2017 19:20
        Dňa 3. novembra som sa so spolužiakmi a pani profesorkami zúčastnila exkurzie do Oravskej galérie na výstavu Andyho Warhola.
        Začala by som samotným umelcom Andy Warholom, ktorý pôsobil ako nepochopený a myslím, že aj niektoré jeho citáty tomu tak naznačovali.
      • Milí priatelia,

13.11.2017 19:15
        mali ste možnosť zistiť, či vy študenti máte záujem aj o umenie- klasické alebo moderné. Preto sme vás  my-učiteľky slovenčiny zobrali na exkurziu do Oravskej galérie v Dolnom Kubíne, kde bola zároveň okrem stálej expozície, inštalovaná aj výstava svetovoznámeho  predstaviteľa pop-artu  Andyho Warhola.
      • Exkurzia

13.11.2017 19:13

Dna 2.11.2017 sme boli na exkurzii v DK v jednej z näjvačších galerií  na Slovensku. Vtedy ,keď sme tam boli, bola akurát výstava o Andy Warhol. Bol to umelec,ktorého rodičia pochádzali zo Slovensk,a jeho obrazy majú vysoké ceny .Žil 58 rokov a zomrel v Amerike.
        Ďalej sa mi páčili obrazy aj od iných umelcov ,niektoré boli krásne, ale niektoré vyzerali ako len nejaké čiary a mali vysokú hodnotu. Celkový môj dojem bol pozitívny a určite sa tam ešte niekedy zastavím a odporúčam to aj ostatným, ktorý chcú mať aspoň nejaký prehľad o umení.

Maroš Dudáš

• Na exkurzii

13.11.2017 19:12

boli najlepšie obrazy. Sochy ma nebavili a pri nich som sa nudil. Ceny obrazov boli tiež zaujímavé, doma som si O tom zisťoval viac A naozaj to je zaujímavé. Určite by som sa tam pozrel znova.

Branislav Škvarek.

• Exkurzia do Oravskej galérie

13.11.2017 19:11
        Vo štvrtok 2. novembra sme boli na exkurzii v Oravskej galérii v Dolnom Kubíne. Na prízemí boli vystavené sochy, ktoré boli väčšinou duchovného charakteru. Pamätám si, že sprievodca niektoré z nich rozdelil na madony a piety.
      • Exkurzia

13.11.2017 19:09

Do galérie v Dolnom Kubíne som sa tešila, pretože som počula od starších žiakov nášho gymnázia, že sa im výstava veľmi páčila.

V galérii sa mi však zdalo pre mňa nie moc zaujímavé prízemie, kde vystavené kusy neboli nič pre mňa. Ale aj tak som sa tu dozvedela niečo nové. (Mimochodom, viete aký je rozdiel medzi Madonou a Pietou?)

• Exkurzia v Oravskej galérii

13.11.2017 19:07
        Exkurzia v Oravskej galérii ma celkom zaujala. Z výkladu sprievodcu som sa dozvedela mnoho nových informácii. Od prvých diel zahraničných autorov, až po súčasné ceny jednotlivých obrazov. Čo ma však najviac oslovilo bola predovšetkým výstava diel Andyho Warhola.
      • Páčilo sa mi veľmi umenie

13.11.2017 19:06
        Páčilo sa mi veľmi umenie  rezbára na začiatku výstavy, veľmi zaujímavo  boli vyrezané, aj niektoré myšlienky tam boli pekné. A bola tam taká príjemná vôňa toho dreva.