• Úspech v celoštátnom kole olympiády v španielskom jazyku

• 26. 3. 2018
          • V dňoch 20.-21. marca 2018 sa v Bratislave uskutočnilo celoštátne kolo 28. ročníka Olympiády v španielskom jazyku.

Medzi ocenenými bol aj náš študent bilingválnej sekcie Michal Holub (5.D), ktorý v kategórii D obsadil 2. miesto

Michalovi srdečne blahoželáme ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy!

• Úspech v medzinárodnej fotosúťaži

• 14. 3. 2018
          • Študenti našej školy sa zúčastnili IX. ročníka medzinárodnej súťaže Fotomontáž 2018 "Espana suma". V národnom - celoslovenskom kole tejto súťaže obsadila Martina Polečová (3.D)  1. miesto a Richard Svajčík (1.D) 2. miesto.

Obom našim študentom srdečne blahoželáme a držíme palce v medzinárodnom kole, do ktorého so svojimi prácami postúpili.

Víťazné práce:

• Jarná škola IoT 2018

• 13. 3. 2018
          • Internet vecí (angl. Internet of Things, skratka IoT) je v informatike označenie pre prepojenie vstavaných zariadení s internetom.

V dňoch 5.-9. 3. 2018 sa na Žilinskej univerzite konal týždenný kurz IoT pre študentov stredných škôl, v ktorom sa organizátori pokúsili priblížiť objektový prístup pri vývoji aplikácii pre mikroprocesory.

Z našej školy sa tohto kurzu zúčastnili žiaci prvého ročníka Lukáš Jankola, Filip Mäsiar a Andrej Brnušák, žiaci kvinty Timotej Bučka, Patrik Kočan a Tobiáš Štec a študent 3. ročníka Adrián Kabáč.

Počas tohto týždňa si všetci účastníci postupne zostavili svoje zariadenie IoT (základná doska so súčiastkami), nainštalovali obslužný softvér a oboznámili sa s postupmi pri programovaní týchto zariadení. Počas celého týždňa sa im venovali študenti Fakulty a riadenia informatiky (FRI), ktorí sa im snažili odovzdať čo najviac zo svojich vedomostí a skúseností.

• Hviezdoslavov Kubín 2018

• 2. 3. 2018
          •

Dňa 1. marca 2018 sa v našej škole konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. Priatelia umeleckého prednesu sa v hojnom počte stretli ráno v podkroví starej budovy školy, kde si ich vystúpenia vypočuli dve samostatné poroty – pre poéziu a prózu.

Obe poroty mali neľahkú úlohu vybrať postupujúcich do vyšších kôl, keďže mnohé výkony boli veľmi vyrovnané.

Výsledky recitačnej súťaže:

Próza

II. kategória

1. miesto    Sarah GALLOVÁ (Príma)

2. miesto    Mária GABARÍKOVÁ (Príma)

3. miesto    Barbora BENICKÁ (Príma)

--------------------------------------------------------

III. kategória

1. miesto    Miriam SAGANOVÁ (Tercia)

2. miesto    Peter BODNÁR (Sekunda)

--------------------------------------------------------

IV. kategória

1. miesto    Zuzana ČERNÁ (Septima)

2. miesto    Žaneta ŠTEVAŇÁKOVÁ  (II. A)

3. miesto    Vanesa Mária BAŽÍKOVÁ (II. A)

Cena diváka    Zuzana ČERNÁ    Septima

-----------------------------------------------------------

Poézia

II. kategória

1. miesto    Norbert BACHYNEC (Príma)

2. miesto    Tatiana ŠÁLKOVÁ (Príma)

3. miesto    Patrícia BAJOVÁ (Príma)

3. miesto    Mária SAHUĽOVÁ (Príma)

------------------------------------------------------------

III. kategória

1. miesto    Ondrej GOSTÍK (Sekunda)

2. miesto    Diana PARÍŽOVÁ (Kvarta)

3. miesto    Veronika VROBEĽOVÁ (Tercia)

------------------------------------------------------------

IV. kategória

1. miesto    Nina REMIAZOVÁ (IV. E)

2. miesto    Kristína TUROŠÁKOVÁ (Sexta)

3. miesto    Eva ŠINÁLOVÁ (I. C)

Cena diváka    Kristína TUROŠÁKOVÁ (Sexta)

Všetkým recitátorom ďakujeme za príjemný umelecký zážitok, výhercom gratulujeme a postupujúcim prajeme úspešnú reprezentáciu našej školy v ďalších kolách.

PK SJL

• Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• 2. 3. 2018
          • Do krajského kola, ktoré sa konalo dňa 13.2. 2018 v Žiline postúpili traja naši žiaci.

V kategórii 2A súťažila Magdaléna Hutlasová(2.B), v kategórii 2B Andrej Fukas(4.A) a Tomáš Starek(OKtáva).

Najviac sa darilo Andrejovi Fukasovi, ktorý v silnej konkurencii, so ziskom 77 bodov obsadil 7. miesto.

Všetkým trom súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu našej školy.