• Matematický náboj

• 30. 3. 2019
          • Dňa 22.marca 2019 sa v Bratislave konala medzinárodná matematická súťaž tímov MATEMATICKÝ NÁBOJ. Našu školu reprezentovali 4 družstvá, dve v kategórii junior- A.Furdek, D. Števaňák, S. Pavčo, P. Franček a J.Darnay, V. Santrová, L.Litvák, P. Kočan; dve v kategórii senior – M.Pišútová, S. Gažovičová, P. Frančeková, A. Pajunková, S. Šikyňová a A. Kabáč, M. Škrabek, M. Tekeľ, L. Medvecký, I. Smatana.

Naši sa vo veľkej konkurencii nestratili a umiestnili sa na pekných miestach (viď výsledková listina Náboja ). Žiakom za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme.

Za PK MAT A.F., J. K.

• Regionálne kolo Hviezdoslavovho Kubína

• 27. 3. 2019
          • Po úspešnej reprezentácii tried v školskom kole HK naši žiaci postúpili do regionálneho kola, ktoré sa konalo 21. marca 2019 v Dolnom Kubíne. Aj tam obhájili svoju nomináciu a obsadili pekné miesta:

Kristína TUROŠÁKOVÁ (Septima),  1. miesto v IV. kategórii prednesu prózy

Eva ŠINÁLOVÁ (II. C), 2. miesto v IV. kategórii prednesu prózy

Vanesa Mária BAŽÍKOVÁ (3. A), 2. miesto v IV. kategórii prednesu poézie.

Po regionálnom kole postupujú Kristína TUROŠÁKOVÁ a Vanesa Mária BAŽÍKOVÁ do krajského kola Vajanského Martin.

Úspešným recitátorkám gratulujeme a prajeme, aby sa im darilo aj pri ďalšej reprezentácii našej školy.

PK SJL

• ŠKOLSKÉ KOLO HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA

• 11. 3. 2019
          • Prvý marcový deň bol v našej škole začiatkom mesiaca kníh. My sme ho oslávili tým najkrajším spôsobom. V podkroví starej budovy sa konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína, ktorého sa zúčastnili víťazi triednych kôl. Napriek nie veľmi potešujúcemu počasiu, ktorým sa začínali jarné prázdniny, my sme si užili krásu umeleckého prednesu.

Víťazi II. a III. kategórie a prví dvaja IV. kategórie postupujú do ďalších kôl, kde nás budú reprezentovať.
            Všetkým účastníkom ďakujeme a víťazom prajeme, aby sa im darilo aj v ďalších kolách.

Výsledky školského kola Hviezdoslavovho Kubína:

POÉZIA

II. kategória:

1. miesto: Emma VAVREKOVÁ (príma)

III. kategória:

1. miesto: Edita SAHUĽOVÁ (tercia)
            2. miesto: Tatiana ŠÁLKOVÁ (sekunda)
            3. miesto: Ondrej GOSTÍK (tercia)

IV. kategória:

1. miesto: Kristína TUROŠÁKOVÁ (septima)

Cena divákov: Kristína TUROŠÁKOVÁ

PRÓZA