• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• 24. 1. 2020
          • Dňa 16. 01. 2020 sa  v Tvrdošíne konalo Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku v kategóriách 2A a 2B.

Našu školu reprezentovali 4 žiaci, ktorí ukázali, že máme šikovných žiakov ovládajúcich tento jazyk písomne i ústne. Po vyrovnanom súťažení sme spoznali nasledovných víťazov:

Kategória 2A

1. miesto Petra Kordiaková
            2. miesto Paulína Olexová

Kategória 2B

2. miesto Veronika Santrová
            3. miesto Saskia Hrnčiarová

Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a Petre Kordiakovej a Veronike Santrovej budeme držať palce v  krajskom kole, ktoré bude 11.2.2020 v Žiline.

predmetová komisia NEJ

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• 19. 1. 2020
          • Dňa 15.1 2020 sa na Základnej škole Márie Medveckej a Gymnáziu v Tvrdošíne uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali štyri žiačky, ktoré v súťaži získali nasledovné umiestnenie:

Kategória 2B:  Klára Marcová (5.D) – 1.miesto

Kategória 2C2: Vanessa Gregorec (4.D) – 1.miesto

Kategória 2A: Ema Ursínyová (2.A) – 2.miesto

Kategória 1A: Nina Pazúriková (prima) – 4.miesto

Kategória 1B: Lucia Halčinová (kvarta) – 6.miesto

Všetkým zúčastneným gratulujeme a dievčatám, ktoré obsadili prvé priečky, prajeme veľa úspechov na krajskom kole!

• Darčeky pre seniorov

• 10. 1. 2020
          • Pred vianočnými prázdninami sa na našej škole konala zbierka vianočných darčekov pre seniorov v zariadení Charitas v Trstenej. Myšlienka pomoci a spolupatričnosti nás motivovala k tomu aby sme zorganizovali zbierku, do ktorej by sa mohol zapojiť každý či už študent alebo učiteľ.

Staroba je prirodzenou súčasťou kolobehu nášho života, bohužiaľ niekedy sa stáva, že toto životné obdobie pre mnohých ľudí znamená opustenosť, samotu a menejcennosť. Preto by sme nemali byť ľahostajní a ukázať, že staroba nie je choroba a že nám záleží aj na senioroch. A naša škola bola tomu dobrým príkladom. Podarilo sa nám vyzbierať 34 darčekov, ktoré boli jednotlivo zabalené a pripravené priamo pre potreby obdarovaného. Či už to bol šampón, keksík, krížovky alebo mydlo všetko našlo svoje využitie a potešilo nejedného deduška či babičku.

Týmto by sme sa chceli poďakovať všetkým ktorí sa zapojili do tejto zbierky a vykúzlili spolu s nami úsmev na tvári, či malú slzičku radosti. Špeciálne poďakovanie patrí pani profesorke Fojtíkovej a vedeniu knižnice za úschovňu darčekov, pani profesorke Kubasovej za vytvorenie vianočných odkazov a pozdravov ale aj všetkým ostatným učiteľom za propagáciu a podporu.

Dúfame, že záujem študentov o pomoc iným nevymizne a že spoločne budeme pokračovať v takýchto aktivitách naďalej.
            Oktáva