• "Pošli dobro"

• 21. 12. 2020
          • Naši starší žiaci z GMH Trstená sa zapojili do aktivity - „Pošli dobro!“, ktorá spočívala v tom, že mladí ľudia píšu listy seniorom v domovoch dôchodcov.

O čom písali? - o sebe, kde študujú, ako trávia voľný čas, ako zvládajú koronakrízu, distančné vyučovanie a prianie k Vianociam.

Dňa 18. 12. 2020 sme ich boli odovzdať so žiakmi  v Charite v Trstenej, kde nás milo privítala pani riaditeľka zariadenia Mgr. Anna Parcová v mene všetkých klientov. Pre každého klienta bol napísaný list a pripravený drobný darček, ktorým sa veľmi potešili.

Všetkým, ktorí sa zapojili do tejto aktivity ďakujú a vyprosujú veľa Božieho požehnania a zdravia.

Posielajú vianočný pozdrav.

• ŠKOLSKÉ KOLO MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY

• 18. 12. 2020
          • V utorok 8. 12. 2020 prebehlo školské kolo matematickej olympiády kategória A, ktorej sa zúčastnili študenti 4.A triedy a Oktávy. Z dôvodu pandémie sa školské kolo konalo online a žiaci riešili príklady doma.

Medzi úspešných riešiteľov patria Furdek Adam (4.A) a Jankola Lukáš (4.A)

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom gratulujeme.

PK MAT

• ŠKOLSKÉ KOLO PYTAGORIÁDY

• 15. 12. 2020
          • Aj v tomto neľahkom čase na našej škole prebehlo školské kolo matematickej súťaže PYTAGORIÁDA, ktorá je určená pre žiakov prímy, sekundy a tercie. Súťaž prebehla 10. 12. 2020 dištančne - žiaci riešili príklady doma.

Úspešní riešitelia školského kola:

kategória P6 (prima)

1. Žofaj Peter
            2. Jagelčáková Ľudmila
            3. Kabáčová Alžbeta
            4. Mikita Šimon
            5. Duda Kristián
              Uher Šimon

kategória P7 (sekunda)

1. Puková Lucia
            2. Šurin Jakub
            3. Palčová Lisa

kategória P8 (tercia)

1. Dudová Cynthia
            2. Liss Matej
            3. Papan Dávid

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a úspešným riešiteľom gratulujeme.

PK MAT

• Víťazstvo v súťaži Hodžova esej

• 11. 12. 2020
          • Aj v tomto školskom roku sa naša škola, aj napriek nepriaznivej situácii, zapojila do súťaže Hodžova esej.

Hodžova esej je celoslovenská súťaž pre študentov stredných škôl v písaní esejí a je pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky. V tomto roku sa konal už 16. ročník na tému:

Súvislosť medzi minulosťou a medzi tým, čo je a bude, je v každom národe organická. Musíme si byť vedomí, že história národa a duchovná štruktúra nie je a nemôže byť dielom jedného pokolenia. Mravná bytosť národa je dielom mnohých, všetkých jeho pokolení.“

V tomto roku, v tejto náročnej súťaži s tradične silnou konkurenciou získal 1. miesto študent našej školy VILIAM ROZIAK (oktáva).

Víťazovi ku krásnemu úspechu srdečne blahoželáme:-)

• iBOBOR 2020

• 6. 12. 2020
          • Aj napriek nie celkom priaznivým podmienkam, ktoré súťažiam vôbec neprajú sa žiaci našej školy zúčastnili súťaže iBOBOR, ktorá sa konala v dňoch 10. - 16. 11 2020 formou online. Zapojili sme sa do 4 kategórií - Benjamín, Kadet, Junior, Senior, v ktorých mnohí dosiahli až na úspešného riešiteľa. Najlepšie obstáli Richard Scholtz (kvarta) a Kristína Špavorová (1B), ktorí dosiahli plný počet bodov.

Výsledková listina

• Krajské kolo súťaže ZENIT v programovaní

• 6. 12. 2020
          • Dňa 26. 11. 2020 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže ZENIT v programovaní. Súťaže sa zúčastnili aj študenti nášho gymnázia Lukáš Jankola (4.A) a Timotej Bučka (oktáva). Lukáš sa umiestnil na  4. mieste a Timotej na 9. mieste.

Obom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY

• 4. 12. 2020
          • Školské kolo sa konalo netradične, tak ako aj situácia, v ktorej sme sa ocitli, je netradičná. To nám však nebránilo realizovať olympiádu - hlavne našim súťažiacim, ktorí sa zapojili do súťaže a dnes v doobedňajších hodinách ju aj absolvovali.

Výsledky školského kola:

kategória A:

1. miesto Jakub BARON, IV.B
            2. miesto Viliam ROZIAK, Oktáva

kategória B:
            1. miesto: Tímea KUBICOVÁ, II.C
            2.miesto: Nina OBRTÁČOVÁ, Kvinta
            3. miesto: Viktória DUDOVÁ, I.B

Do krajského kola, ktoré sa bude konať 12. februára 2021, postupujú víťazi obidvoch kategórií.

Víťazom gratulujem a všetkým ďakujem za účasť.

• ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY V NEMECKOM JAZYKU

• 1. 12. 2020
          • PK NEJ organizovala v pondelok 30.11. 2020 školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách 2A a 2B. Z dôvodu pandémie sa školské kolo uskutočnilo online (ZOOM a Edupage) a konala sa len písomná časť.

Víťazom blahoželáme, prví dvaja v každej kategórii nás budú reprezentovať na okresnom kole, tak im držme palce. Ďakujeme všetkým zúčastnením žiakom, že prejavili záujem o nemecký jazyk a tiež za preukázané vedomosti.

Výsledky školského kola:

Kategória 2A  (1.-2. roč, Kvinta-Sexta)

1. miesto – Viktória Dudová (I.B)
            2. miesto – Timotej Vavrek (Kvinta)
            3. miesto – Adriána Parižová (Kvinta)

Kategória 2B  ( 3.-4. roč., Septima - Oktáva)

1. miesto – Veronika Santrová (Oktáva)
            2. miesto – Saskia Hrnčiarová (IV.A)
            3. miesto – Patrik Kočan (Oktáva)