• OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA A LITERATÚRY

• 15. 12. 2021
          • Dňa 10. decembra 2021 sa konalo online formou školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Školské kolo organizoval Slovenský inštitút mládeže - Iuventa. Možnosť zapojiť sa mali aj naši žiaci, a to v kategórii A - žiaci 3. a 4. ročníka stredných škôl (resp. 5. ročníka), žiaci 7. a 8. ročníka osemročných gymnázií a v kategórii B – žiaci 1. a 2. ročníka stredných škôl, žiaci 5. a 6. ročníka osemročných gymnázií.

Výsledky:

Kategória A:

1. miesto: KUBICOVÁ Tímea, III.C
            2. miesto: TRSTENSKÁ Karin, IV.C

Kategória B:

1. miesto: MOTÝĽ Rebeka, I.A
            2. miesto: OBRTÁČOVÁ Nina, sexta
            3. miesto: GOSTÍK Ondrej, sexta, PARIŽOVÁ Adriána, sexta

Do krajského kola postupujú víťazi školského kola, ale podmienkou je nielen umiestniť sa na prvom mieste, ale aj stať sa úspešným riešiteľom a získať určený počet bodov, čo sa podarilo súťažiacim v kategórii A. Našu školu bude na krajskom kole, ktoré sa bude konať online formou 11. februára 2022, reprezentovať Tímea KUBICOVÁ. Tímea sa Olympiády zúčastnila aj minulý rok, a to veľmi úspešne, získala 3. miesto v celoštátnom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

Tímea, držíme Ti palce aj v tomto školskom roku :)

Janka Paľová

• OLYMPIÁDA V ŠPANIELSKOM JAZYKU

• 13. 12. 2021
          • Dňa 10. decembra 2021 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v španielskom jazyku online formou. Výsledky:

KATEGÓRIA A:

1. miesto: Adriána Parižová, sexta - postup do krajského kola
            2. miesto: Barbora Mäsiarová, II.A - postup do krajského kola

KATEGÓRIA C:

Veronika Masláková, IV.C - postup do krajského kola
            Andrea Kalisová, IV.C - postup do krajského kola

KATEGÓRIA D:

1. miesto: Nikola Grísová, V.D - postup do krajského kola
            2. miesto: Markus Čul, I.D - postup do krajského kola
            3. miesto: Alžbeta Ovšáková, III.D

Do krajského kola postupujú žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých dvoch miestach. Krajské kolo sa uskutoční online 7. februára 2021.

Výhercom gratulujeme a držíme palce v krajskom kole.

Janka Paľová

• Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• 10. 12. 2021
          • Dňa 26.11.2021 sa uskutočnilo na našom gymnáziu školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku.  Naši žiaci súťažili v znalostiach nemeckého jazyka online. Školské kolo sme organizovali v troch kategóriách s nasledovnými výsledkami:

kategória: 1B

1. miesto: Vanesa Parižová (Tercia)
            2. miesto: Lisa Palčová (Tercia)

kategória: 2A

1. miesto: Viktória Dudová (II.B)
            2. miesto: Liana Cibuláková (Sexta)
            3. miesto: Peter Bodnár (Sexta)

kategória: 2B

1. miesto: Karin Trstenská (IV.B)
            2. miesto: Petra Kodriaková (III.B)
            3. miesto: Ivana Obtulovičová (IV.B)

Všetkým účastníkom Olympiády ďakujeme za ich účasť a veríme, že sa aj naďalej budú nemeckému jazyku venovať. Prví dvaja v každej kategórii budú naše gymnázium reprezentovať v okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku, ktoré sa uskutoční pravdepodobne 19. Januára 2022, tak im budeme držať palce.

PK nemeckého jazyka

• Hviezdoslavov verš

• 3. 12. 2021
          • Pri príležitosti 100. výročia úmrtia P. O. Hviezdoslava Dom Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši usporiadal literárnu súťaž pre študentov stredných škôl Hviezdoslavov verš. Z príspevkov vznikla básnická zbierka, v ktorej sú uverejnené aj básne našej študentky Barborky Vajduľákovej (III. D).

Usporiadateľ poďakoval všetkým zúčastneným školám. Úspešnej poetke gratulujeme.

PK SJL

Ukážka z básnickej zbierky s veršami Barborky Vajduľákovej