• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• 21. 1. 2022
          • Dňa 19.01.2022 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku.  Naše gymnázium reprezentovali v tomto kole 6 žiaci. Aj v tomto kole si znalosti nemeckého jazyka preverili online. V okresnom kole sme mali zastúpenie v troch kategóriách s nasledovnými výsledkami:

kategória: 1B
            1. miesto: Vanesa Parižová (Tercia) – postup do krajského kola
            2. miesto: Lisa Palčová (Tercia) – postup do krajského kola

kategória: 2A
            2. miesto: Liana Cibuláková (Sexta) – postup do krajského kola
            4. miesto: Viktória Dudová (II.B)

kategória: 2B
            1. miesto: Karin Trstenská (IV.B) – postup do krajského kola
            4. miesto: Petra Kodriaková (III.B)

Všetkým účastníkom okresného kola Olympiády ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. V krajskom kole, ktoré sa uskutoční 16.2.2022, budeme mať teda 4 žiakov, držme ich palce.

Mgr. Pavol Palčo – PK NEJ

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

• 19. 1. 2022
          • Dňa 13.1. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku, v ktorom nás zastupovali 4 študenti. Súťaž prebiehala online formou a naši študenti sa umiestnili nasledovne:

Kategória 2A – Tadeáš LUKÁČ – 1. miesto

Kategória 2B – Nina JANČEKOVÁ – 3. miesto

Kategória 1A – Kristián DUDA - 9. miesto

Kategória 1B – Lukáš BRNUŠÁK – 3. miesto

Všetkým štyrom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu, Tadeášovi srdečne blahoželáme a prajeme mu veľa úspechov na krajskom kole, ktoré sa uskutoční 8. februára.

PK ANJ

• Stratený v čase

• 12. 1. 2022
          • Festival krátkych filmov v španielčine

Dve sestry, Sara a Lucía, majú možnosť cestovať v čase. Počas tohto výletu spoznajú niektoré momenty z histórie Španielska. Ale veci sa skomplikujú, keď sa pokazí stroj času. Môžu sa Sara a Lucía vrátiť do svojej doby?

Dos hermanas, Sara y Lucía, tienen la posibilidad de viajar en el tiempo. Durante este viaje las protagonistas conocerán algunos momentos de la historia de España. Pero las cosas se complican cuando la máquina del tiempo se rompe. ¿Podrán Sara y Lucía volver a su época?

Toto je hlavná myšlienka krátkeho filmu, ktorý vytvorili študenti bilingválnej sekcie nášho gymnázia a na festivale krátkych filmov v španielčine s ním získali 2. miesto.

Pozrite si film na:

• Ekonomická olympiáda

• 11. 1. 2022
          • Aj tento rok sa naša škola zúčastnila online Ekonomickej olympiády, ktorá prebiehala začiatkom decembra. Je to najväčšia ekonomická súťaž pre stredoškolákov na Slovensku, na ktorej naše gymnázium reprezentovali:

Peter Bodnár (SEXTA), Michaela MASLOVÁ (III.B), Natália MOTÝĽOVÁ (III.B), Júlia ŠKULÁŇOVÁ  (III.B), Vanesa ŠPRLÁKOVÁ (III.B), Timea ŠTEVAŇÁKOVÁ (III.B), Tímea KUBICOVÁ (III.C), Ema KUBALOVÁ (Septima), Veronika PAKOSOVÁ (Septima), Marek ZEMBJAK (Septima), Ivana OBTULOVIČOVÁ (IV.B), Paulína OLEXOVÁ (IV.B), Emma PARENTOVÁ (IV.B), Linda TARČÁKOVÁ (IV.B).

Všetkým účastníkom Ekonomickej olympiády ďakujeme za ich účasť a veríme, že táto olympiáda vzbudí ešte väčší záujem o ekonomické témy a pomôže im zorientovať sa v rozhodnutiach, ktoré ich v živote čakajú.

Traja žiaci Michaela Maslová (III.B), Peter Bodnár (SEXTA), Marek Zembjak (SEPTIMA) si vybojovali postup do krajského kola. Gratulujeme a držíme palce.

Mgr. Martina PALČOVÁ
            Koordinátorka Ekonomickej olympiády

• Ďalší úspešný projekt IT

• 3. 1. 2022
          • Aj v tomto školskom roku sa naša škola zapojila do projektu darca, ktorý je realizovaný s nadáciou PONTIS - Nadačného fondu Telekom zameraného na rozvoj digitálnych zručností. V rámci tohto projektu sme mohli zakúpiť základnú sadu micro:bit "učíme s Hardvérom" pre celú triedu a k tomu aj rozširujúcu sadu Electrow Basic Kit pre BBC Mikro:bit.