• Beseda so spisovateľom

   • Dňa 30.11. 2017 sme sa my, trieda 1.C,  po príchode do školy presunuli do neďalekej mestskej knižnice. Tu nás veľmi milo a príjemne privítali paní knihovníčky a spisovateľ. Túto zaujímavú besedu viedol pán Tibor Hudič Mrkvička, ktorý k nám pricestoval z Bratislavy.

    Celá beseda bola zameraná na tému prírody a hlavne stromov. Čítali sme si úryvok z knihy - Tajný život stromov, z ktorej sa vlastne celkovo čerpal námet. Na chvíľu sme si všetci vyskúšali, aké je to byť spisovateľom, ktorý si zapisuje svoje nápady na papier. Následne sme ich mali prečítať.

    Väčšina účastníkov si chcela svoje nápady nechať pre seba, ale predsa, po chvíli sa našli odvážlivci, ktorí zverejnili svoje pekné myšlienky, a tým obohatili aj ostatných. Ďalšia aktivita bola na vytvorenie básne, samozrejme, na zadanú tému, ale mala začínať na začiatočné písmenká slova strom. Na výzvu pána spisovateľa musel každý tú svoju prečítať. Na konci prišlo veľké potešenie zo strany pána Hudiča Mrkvičku, najmä preto, že sa vlastne do poslednej aktivity zapojili všetci a hlavne to, že každý ukázal svoje vlastné a veľmi originálne myšlienky.

    Stretnutie bolo vynikajúce! A to aj vďaka paní prof. Szabovej, ktorá nám túto schôdzku zabezpečila a sprostredkovala. Tešíme sa aj na budúce rozhovory s úžasnými ľuďmi.

    Terezka Kanderková, 1.C