• Úspech v medzinárodnej súťaži

• 27. 6. 2023
          • Medzi súťažami, ktoré organizuje Španielske veľvyslanectvo pre študentov bilingválnych sekcií na Slovensku, má osobitné postavenie súťaž Garcilaso de la Vega, v rámci ktorej študenti prezentujú svoje odborné práce na rôzne témy.  Súťaží sa v dvoch kategóriách - prírodne a spoločenské vedy.

V kategórii prírodné vedy dosiahol tento rok veľmi hodnotný úspech študent 2.D triedy Erik PŇAČEK - získal 1. miesto za vedeckú prácu: Ayuno intermitente, v ktorej sa venuje výhodám a zdravotným rizikám spojených s držaním hladovky.

Erikovi gratulujeme a veríme, že si užije prvú cenu - týždenný pobyt v španielskom meste Málaga.

• Hodžova esej 2023

• 27. 6. 2023
          • Žiačka našej školy Klárka KORMAŇÁKOVÁ zo 4. D sa zapojila do súťaže v písaní eseje, ktorú  pod záštitou predsedu vlády SR a v spolupráci s vydavateľstvom SAV a VEDA vyhlasuje Bilingválne gymnázium Milana Hodžu v Sučanoch.

Klárke sa podarilo v celoslovenskej konkurencii obsadiť krásne 2. miesto.

K tomuto úspechu jej v mene PK SJL aj celej školy srdečne gratulujeme.

• Atletika ZŠ

• 21. 6. 2023
          • Dňa 19.6. 2023 sme sa zúčastnili súťaže družstiev v atletike ZŠ ( šieste a siedme ročníky), ktorá sa
            konala na ZŠ v Nižnej. Súťaž sa organizovala v rámci olympijských dní a zúčastnilo sa jej celkovo 9
            základných škôl z celého okresu v chlapčenskej a dievčenskej kategórii. Súťažilo sa v štyroch
            disciplínach – beh na 50m, skok do diaľky, hod nerfom a beh na 800m.

Naše tímy bojovali s nasadením a dievčenské družstvo si vybojovalo celkovo 5. miesto, a chlapčenské
            družstvo sa umiestnilo na 8. mieste.

Najhodnotnejší výkon dosiahol Martin Benický z Primy, umiestnil sa na 3. mieste v disciplíne hod
            nerfom výkonom 43m. Nela Hrubošová (Sekunda) v rovnakej disciplíne skončila na 4. mieste
            výkonom 33m a 4. miesto získal aj Timotej Leginus (Sekunda) v behu na 800m, výkonom 2:52.

GMH reprezentovali:

dievčenský tím: Eliška Baňáková, Hana Šurinová, Nina Rošťáková, Nela
            Hrubošová a

za tím chlapcov: Timotej Leginus, Leo Žmiják, Martin Benický a Vladimír Sahúľ

• Medaila z majstrovstiev Európy

• 19. 6. 2023
          • Srdečne gratulujeme k úspechu našej študentky Adriány Vojtečkovej z 2D, ktorý dosiahla  na Majstrovstvách Európy v pretláčaní rukou, ktoré sa uskutočnili v dňoch 8.6.- 13.6.2023 v Chişinău, v Moldavsku.
            Adriana získala 3. miesto v kategórii Junior U18 55KG (pravá ruka) a tiež 3. miesto v kategórii Junior U18 55KG (ľavá ruka).

Srdečne gratulujeme

• Najlepšia matematická fotografia

• 15. 6. 2023
          • Gratulujeme študentovi 2.D. Markusovi Čulovi k 1.miestu v súťaži o najlepšiu matematickú fotografiu, ktorú organizuje španielske veľvyslanectvo pre študentov bilingválnych gymnázií na Slovensku.

PK SPJ

• TOP 20 v korešpondenčnom seminári SEZAM

• 12. 6. 2023
          • V školskom roku 2022/2023 sa študent našej školy Jakub Dedinský (sekunda) zúčastnil letnej časti korešpondenčného matematického seminára SEZAM. Ziskom 72 bodov zo 75 možných sa umiestnil medzi 20 najlepšími riešiteľmi

Srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Úspech recitačnej súťaži

• 12. 6. 2023
          • Dňa 2. júna 2023 sa v našom meste konal XXXI. ročník celoslovenskej recitačnej súťaže v prednese spirituálnej poézie a prózy DILONGOVA TRSTENÁ.

Našu školu reprezentovali dve študentky, Rebeka MOTÝĽ z II. A a Ivana KRÍŽIKOVÁ z I. B. V silnej konkurencii obidve obsadili víťazné miesta. Rebeka MOTÝĽ sa umiestnila na 1. mieste v prednese poézie a Ivana KRÍŽIKOVÁ získala 3. miesto v prednese prózy.

Dievčatám gratulujeme a ďakujeme za šírenie dobrého mena našej školy 🌹🌹

• Olympiáda v španielskom jazyku

• 2. 6. 2023
          • Adriána PARIŽOVÁ zo Septimy reprezentovala našu školu na Celoslovenskom kole Olympiády v španielskom jazyku a umiestnila sa na krásnom 4. mieste.

Napriek neumiestneniu sa na prvých troch miestach Adriana podala skvelý výkon a stala sa úspešnou riešiteľkou, za čo jej v mene celej školy GRATULUJEME.

PK ŠPJ