• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV

• 29. 9. 2023
          • Dňa 26. septembra 2023 ožili chodby našej školy európskou kultúrou a jazykmi. Vyučujúce ANJ v spolupráci s predmetovou komisiou NEJ a žiakmi tried Tercia, Kvarta, Kvinta, 2.A, 2.C a 3.D pripravili pre všetkých študentov našej školy dopoludnie plné zábavných kvízov, úloh a zaujímavých informácií o európskych krajinách a ich jazykoch. Ako prvú sme privítali na besede pani Máriu Whitehead Kullovú, učiteľku a dobrodružnú cestovateľku, ktorá nám porozprávala o svojej plavbe zo Škótska do Austrálie, na ktorej spolu so svojou rodinou strávila takmer 3 roky. Naučila nás viazať námornícky uzol a zodpovedala všetky zvedavé študentské otázky. Potom vybraní študenti vo svojich stánkoch predstavili jazyk a kultúru Anglicka, Francúzska, Nemecka, Rakúska, Španielska, Poľska, Grécka, Holandska, Dánska, Talianska, Maďarska aj Českej republiky. Ukážky národných dobrôt boli príjemným spestrením. Všetci zúčastnení, ktorí úlohy na jednotlivých stanovištiach splnili, sa zároveň mohli zapojiť do súťaže o darčekové balíčky.

Na záver chceme ešte raz poďakovať našim žiakom za kreativitu a spoluprácu pri tvorbe celého programu. Boli ste skvelí

Predmetová komisia ANJ