• Semináre v španielskom jazyku

• Seminár zo španielskej literatúry a kultúry

Na tomto seminári sa prehĺbia a rozšíria vedomosti zo španielskeho jazyka a literatúry s cieľom pripraviť študentov na maturitu. Študenti by sa mali naučiť porozprávať o témach zo španielskej literatúry a kriticky zhodnotiť literárne diela

Budú rozvíjať svoje schopnosti písať rôzne druhy textov ako aj zlepšovať svoje komunikačné zručnosti pri ústnej a písomnej komunikácii (gramatika, slovná zásoba, štylistika). Každá teoretická téma bude prepojená s precvičovaním základných jazykových zručností študentov.

Konverzácia v španielskom jazyku

Precvičovanie gramatických javov, často využívaných v praxi - prítomný čas, prítomný čas priebehový, minulé časy, kondicionál, rozkaz

Konverzácia – okruhy maturitných otázok

Seminár z biológie v španielskom jazyku

Ročník

Hodín/
          týždeň
          Obsah
          4. ročník 5RG 2 V rámci tohto semináru sa bude preberať učivo z ekológie, molekulárnej, bunkovej, rastlinnej a živočíšnej biológie. Takisto sa budú robiť praktické cvičenia a budú sa precvičovať metódy ústnej prezentácie so zameraním na maturitu. Preto možno odporučiť tento seminár hlavne študentom, ktorí chcú maturovať zo španielskej biológie v školskom roku 2019/2020.
          5. ročník 5RG 4

Cieľom tohto seminára je rozvoj vedomostí z molekulárnej, celulárnej, rastlinnej a živočíšnej biológie ako aj  príprava študentov na ústnu maturitnú skúšku z biológie.  Zároveň sa budú realizovať praktické cvičenia a precvičovať metódy ústneho prejavu a prezentácie s cieľom pripraviť študentov na ústnu maturitnú skúšku. Preto možno odporučiť tento seminár hlavne študentom, ktorí chcú maturovať z biológie v španielskom jazyku v školskom roku 2018/2019

Seminár z matematiky v španielskom jazyku

SEMINÁR PRE 4.D:

Na tomto seminári sa doplní štúdium základnej algebry. Budeme sa venovať polynómom, ako aj rôznym rovniciam a nerovniciam. Okrem toho sa rozšíri štúdium funkcií.

Podrobne sa preberie exponenciálna a logaritmická funkcia ako aj riešenie rovníc a ich praktická aplikácia.

Metodika a hodnotenie sa bude odvíjať od riešenia príkladov ako aj od schopnosti študentov vysvetliť ich v španielskom jazyku, čo sa bude preverovať písomnou aj ústnou formou.

SEMINÁR PRE 5.D

Okrem postupného opakovania staršej látky s cieľom pripraviť študentov na ústnu maturitu sa počas celého školského roka budú preberať aj nové témy.

Doplní sa štúdium základnej trigonometrie, pričom sa zameriame na štúdium trigonometrických funkcií a riešenie trigonometrických rovníc.

Kompletne sa preberú všetky druhy postupností s prihliadnutím na ich praktické využitie na riešenie skutočných problémov.

Budeme sa venovať aj analytickej geometrii ako aj rovniciam v kružnici a elipse.

Metodika a hodnotenie sa bude odvíjať od riešenia príkladov a od schopnosti vysvetliť ich v španielskom jazyku, čo sa bude preverovať písomnou aj ústnou formou.