Minulý týždeň sa uskutočnil kurz letných športových aktivít žiakov druhého ročníka gymnázia, ktorého cieľom bolo podporiť pohyb v prírode, rozvíjať športové schopnosti a spoznávať krásy regiónu.
Stredajší program bol venovaný cykloturistike po miestnej cyklotrase, ktorej realizácia a výstavba bola možná aj vďaka úsiliu dobrovoľníkov a nadšencov cykloturistiky. Študenti tak mali možnosť nielen športovať, ale aj spoznať výsledok práce ľudí, ktorí svojím časom a odhodlaním prispeli k rozvoju cyklistickej infraštruktúry v regióne.
Vo štvrtok sa účastníci vydali na turistický výlet v širšom okolí Trstenej. Počas pešej túry objavovali krásy okolitej prírody, upevňovali svoju kondíciu a užívali si spoločné chvíle v príjemnej atmosfére mimo školského prostredia.
Piatkový deň sa opäť niesol v znamení cykloturistiky. Trasa viedla smerom na Suchú Horu a štátnu hranicu, kde študenti spoznávali ďalšie zaujímavé miesta oravského regiónu, vychutnávali si výhľady a preverili svoju vytrvalosť na bicykloch.
Kurz letných športových aktivít priniesol účastníkom množstvo pekných zážitkov, posilnil kolektívne vzťahy a ukázal, že pohyb v prírode je nielen prospešný pre zdravie, ale aj príjemným spôsobom trávenia spoločného času.