• Navigácia

• Návšteva galérie

• 10.11.2017 11:52
        • Dňa 2.11.2017 sme sa zúčastnili školskej akcie(exkurzie) v Dolnom Kubíne v jednej z najväčších galérii na Slovensku. Boli sme na výstave Andyho Warholla a slovenských umelcov. Bola to celkom pekná prehliadka a výstava a mám z nej nejaké také postrehy ,čo bolo dobré, čo sa mi páčilo a čo nie.
        • Úprimne povedané, niektorí slovenskí maliari a umelci mali veľmi pekné obrazy a sochy, v ktorých som videl aj podstatu a zmyse, ale niektorí mali obrazy, ktorých cena sa pohybovala veľmi vysoko no nebol z nich žiaden dojem,pocit ani zmysel.

Boli proste hrozné. Ale snaha sa cení.Najviac sa mi zo slovensých maliarov páčili asi obrazy,ktoré kreslil ten na drevo.Boli veľmi pekné a niektoré by som si asi aj zavesil na stenu. A ešte aj prehnutá socha na polovicu na kline s rukami k nebu bola pekná. Samozrejme najlepšie ma ohúrili obrazy Andyho Warholla a  jeho štýl umenia ako kreslil 1 ten istý obraz len inou farbou. Vrátiť by som sa asi nevrátil, jedine kebyže je tam výstava nejakého svetového maliara asi.

Peter Franček