• Obsah predmetu

• Cieľ programu

• Cieľom je zvýšiť finančnú gramotnosť žiakov základných a stredných škôl a naučiť ich finančne plánovať svoju budúcnosť.

O programe

• Program využíva zážitkové vzdelávanie a aktivizačné prvky vzdelávania.
          • Vzdelávací program je rozdelený do desiatich tematických celkov. Tieto na seba postupne nadväzujú od histórie peňazí, bánk a bankových produktov, cez vlastný účet, platobné nástroje, sporenie a investovanie, až po riziká.
          • Témy sú štruktúrované tak, aby im žiaci porozumeli, rozšírili a umocnili svoje schopnosti.
          • Žiaci na hodinách riešia praktické úlohy a problémy, s ktorými sa môžu stretnúť v praxi.
          • Pre učiteľov a žiakov je k dispozícii interaktívna e-learningová učebnica.

Výhody programu:

• žiaci získajú prehľad z oblasti finančnej gramotnosti,
          • učebné texty sú písané zrozumiteľne a zaujímavo,
          • žiaci majú možnosť testovať si vedomosti a riešiť zadania otvorených otázok a úloh v priebehu štúdia,
          • žiaci študujú v pohodlí domova prostredníctvom internetu, ale i v školskom prostredí,
          • príležitosť pre žiakov zapojiť sa do súťaže počas šk.roka,

Viac Informácií nájdeš na http://www.viacakopeniaze.sk/