• Fast Fashion

• 27. 1. 2024
          • Dňa 11.1.2023 si dievčatá - Barbora Lanďáková, Hana Lukáčová (obe z KVINTY) a Nina Parišová (II.D), pripravili pre svoje spolužiacky prezentáciu na tému Fast Fashion.

Prednášku pripravili kvôli svojmu projektu do súťaže Oravská Raketa, kde majú práve tému oblečenie. Dúfame že sa prítomným dievčatám prezentácia páčila a tešíme sa na ďaľšie podobné akcie na našej škole.

• OKRESNÉ KOLO OLYMPIÁDY V NEMECKOM JAZYKU

• 24. 1. 2024
          • Dňa 18.1.2024 na gymnáziu v Tvrdošíne uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

Naši žiaci súťažili v troch kategóriách 1B, 2A a 2B. Všetci naši gymnazisti sa nielenže stali úspešnými riešiteľmi, ale zároveň postupujú do krajského kola.

Výsledky okresného kola:

Kategória 1B

1. miesto – Jakub Dedinský (Tercia)
            2. miesto – Damián Janík (Tercia)

Kategória 2A

1. miesto – Vanesa Parižová (Kvinta)
            2. miesto – Lisa Palčová (Kvinta)

Kategória 2B

1. miesto – Adriána Parižová (Oktáva)
            2. miesto – Natália Marková (III.B)

Okrem nich nás budú v krajskom kole reprezentovať aj Eliška Baňáková (Tercia) v kategórii 1C a Viktória Dudová v kategórii 2C

Gratulujeme a držíme palce na kraji.

PK NEJ

• Víťazstvo v literárnej súťaži

• 21. 1. 2024
          • Výrazný úspech dosiahla Rebeka Motýľ (3.A), ktorá sa zapojila do XIX. ročníka literárnej súťaže organizovanej Ministerstvom obrany SR v časopise Obrana.

Rebeka získala dokonca dve ocenenia - za 1. miesto v kategórii stredné školy a tiež ocenenie za Cenu čitateľov.

Za skvelú reprezentáciu našej školy jej ďakujeme a gratulujeme. Želáme jej veľa ďalších úspechov v tvorivom písaní.

PK SJL

• Úspešný riešiteľ PIKOMAT

• 17. 1. 2024
          • Jakub Dedinskýz tercie sa stal úspešným riešiteľom 41. ročníka celoslovenského korešpondenčného seminára z matematiky PIKOMAT.

Srdečne gratulujeme

• Turnaj v MIX volejbale

• 13. 1. 2024
          • Dňa 19.12.2023 sa prvýkrát uskutočnil medzitriedny turnaj v mix volejbale. Zúčastnilo sa ho 15 družstiev, v každom družstve museli byť hráči z jedného ročníka (výnimkou bolo družstvo z nižšieho gymnázia –EXO EXO). Podmienkou bolo, že na ihrisku muselo v každom družstve hrať aspoň jedno dievča a aspoň jeden chlapec (mix). Hralo sa systémom obojstranného pavúka, aj družstvo s jednou prehrou sa mohlo dostať do finále.

Po vylosovaní sa začalo hrať na dvoch ihriskách, každý zápas sa hral na dva víťazné sety do 15 bodov. Atmosféra bola súťaživá ale aj príjemná, úroveň zápasov sa neustále zvyšovala, hlavne vďaka žiackej a učiteľskej podpore...boli ste super.

Mohli sme sledovať dlhé a náročné výmeny často s poriadnou koncovkou. Vyvrcholením bolo finále na veľkom ihrisku, do ktorého sa prebojovali tím CHCEŠ BOMBU? a tím KUTKOVCI. Zápas bol veľmi napínavý - nielenže to bol súboj medzi štvrtákmi a prvákmi, ale aj medzi chlapčenským a dievčenským volejbalom. Nakoniec malo finále šťastnejší koniec pre KUTKOVCOV, ktorí vyhrali v tesnom tajbrejku a za výhru 2:1 na sety (16:25, 25:18, 15:8) získali medzitriedny putovný pohár. Všetkým ďakujeme za účasť, veríme, že turnaj bude mať rovnako úspešné pokračovanie. Na záver ešte kompletná výsledková tabuľka:

1. KUTKOVCI

2. CHCEŠ BOMBU?