• Navigácia

13.11.2017 19:05
        Vo štvrtok (2.11.2017) som sa zúčastnil výstavy svetoznámeho pop artistu Andyho Warhola. Táto výstava bola v Oravskej galérii v Dolnom Kubíne. Andyho korene siahajú na Slovensko. Jeho rodičia pochádzali z obce Miková.

13.11.2017 19:03

Exkurzia v Oravskej galérii a zároveň výstava Andyho Warhola ,ktorého skoro vôbec nepoznám ,ma aj napriek tomu veľmi zaujala. Rada som sa dozvedela  nové a zaujímavé informácie o tomto svetovom kráľovi pop artu. Najviac ma asi zaujalo ako diela tvoril, s čím pracoval a ako vznikali, používanie a zároveň kombinovanie žiarivých farieb. A nielen jeho diela, ale aj ostatné tvorby od iných autorov ako je Mária Medvecká  boli svojim spôsobom zvláštne a zaujímavé. Taktiež som ostala zaskočená cenou týchto diel a pomenovaniami niektorých obrazov. Určite túto výstavu odporúčam navštíviť a rada uvítam podobné akcie.

Natália Homolová

10.11.2017 12:00
        Takáto unikátna možnosť navštíviť expozíciu svetoznámeho umelca Andyho Warhola sa nenaskytne každý deň. Mali sme možnosť vidieť jeho celosvetovo známe diela, za ktorými ľudia precestujú aj polku sveta.

10.11.2017 11:59

Na výstave Andyho Warhola ma najviac zaujal jeho pohľad na svet. Obrazy žiarli jasnými farbami, ktoré na seba pútať pozornosť. Veľmi sa mi páčili obrazy slávnej Marilyn Monroe. No nepreslávili ho len jej obrazy, ale maľoval aj iných významných ľudí, ako napríklad Jackie Kennedy. Som nesmierne rada, že tento významný umelec pochádzal práve zo Slovenska.

S.Tichoňová

10.11.2017 11:58

Na exkurzii ma najviac zaujal Andy Warhol a to:

• jeho životný štýl, robenie večierkov na ktoré si pozýval významne osobnosti
        • urobenie loga pre značku Coca-Cola
        • prerobenie loga na konzervovú polievku ktorá bola lacná no zmenením loga sa začala viac predávať  a s tým stúpala aj cena
        • originálne obrazy Warhola
        Zaujali ma aj ceny niektorých obrazov, čo ma moc nezaujalo boli drevené sošky. Galériu by som určite ešte navštívil ak by tam bolo viac moderných diel.
        M.Hlina

10.11.2017 11:55
        Mal som možnosť so spolužiakmi  navštívíť  galériu Andyho Warhola v Dolnom Kubíne. Najprv som si myslel, že to nebude zaujímavé, ale opak bol pravdou. Dozvedel som sa všelijaké zaujímavosti o tomto maliarovi, o jeho dielach, rodine, živote...

10.11.2017 11:54

Ja osobne nie som typ človeka, ktorý by sa zúčastňoval takýchto podujatí, ako sú výstavy, divadlá, múzea a pod. Či sa mi na výstave páčilo? Ťažko povedať. Síce som človek, ktorý nemá vzťah k umeniu a ktorého výstavy nezaujímajú ba priam nudia, našla som tam pár obrazov, ktoré sa mi veľmi páčili. Samozrejme tam boli aj také obrazy, ktoré by som tam ja osobne určite nedala. A či by som sa vrátila späť do galérie? Hmm, do tejto asi nie.

Rebeka Kovaľáková 1.A.

10.11.2017 11:52
        Dňa 2.11.2017 sme sa zúčastnili školskej akcie(exkurzie) v Dolnom Kubíne v jednej z najväčších galérii na Slovensku. Boli sme na výstave Andyho Warholla a slovenských umelcov. Bola to celkom pekná prehliadka a výstava a mám z nej nejaké také postrehy ,čo bolo dobré, čo sa mi páčilo a čo nie.