• ENGLISH WEEK

• 25. 2. 2019
          • V dňoch 11.2.2019 – 15.2.2019 sa našej škole uskutočnil týždeň s americkým lektorom Rayom Sikorskim.

Prvé tri dni sa ho zúčastnili žiaci Primy, vo štvrtok a piatok žiaci Sekundy. Žiaci mali opäť príležitosť spestriť si hodiny angličtiny zábavnou formou. Všetci  boli veľmi spokojní, hlavne s tým, že  ich lektor nútil byť aktívnymi a celý čas komunikovali po anglicky.  Naučili sa veľa nových  výrazov a fráz, ktoré  môžu ďalej aktívne používať  na hodinách anglického jazyka. Žiaci  sa na hodiny s lektorom  veľmi tešili a mali veľkú motiváciu. Tešíme sa na spoluprácu s Rayom  aj o rok.

• KRAJSKÉ KOLO ANGLICKEJ OLYMPIÁDY

• 23. 2. 2019
          • Dňa 13.2.2019 sa na Gymnáziu Jozefa Miloslava Hurbana v Čadci konalo krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci:

JURAJ POLAKOVIČ (4.C) – kategória 2C2

KLÁRA MARCOVÁ (4.D) – kategória 2B

Obaja podali výborný výkon, Juraj vo svojej kategórii obsadil 1.miesto a postupuje na celoslovenské kolo.

GRATULUJEME!

• Úspešní riešitelia olympiády v informatike

• Dňa 22.1. 2019 sa konalo krajské kolo olympiády v informatike. Z našej školy sa tejto súťaže zúčastnili Adrián Kabáč (4.B) a Lukáš Jankola (2.A). Lukáš sa umiestnil v kategórii 'B' na 2. mieste, Adrián skončil v kategórii 'A'  na 4. mieste. Obaja sú úspešnými riešiteľmi krajského kola.

Srdečne gratuľujeme.

• STU Grand Prix

• Dňa 21.2.2019 sa na pôde Strojníckej fakulty STU BA konala tímová súťaž Grand Prix. Súťaže Grand Prix sa môžu zúčastniť 3-5 členné družstvá študentov stredných škôl. Našu školu reprezentoval tím v zložení Michal Tekeľ, Adrián Kabáč, Marcel Škrabek, Lukáš Medvecký.

Počas súťaže museli súťažiaci na rôznych  stanovištiach rozmiestnených po Strojníckej fakulte STU plniť praktické a teoretické úlohy. Naši žiaci v tejto súťaži obsadili krásne  3. miesto.
            Blahoželáme.

A.F

• 4. miesto na Slovensku v súťaži Zenit

• 15. 2. 2019
          • V dňoch 12. - 14. 2. 2019 sa náš študent Adam Furdek (2.A) zúčastnil na celoštátnom kole súťaže Zenit v programovaní a v kategórii 'B' získal vynikajúce 4. miesto.

Srdečne gratuľujeme!

pk informatiky

• Študentský ples GMH 2019

• 12. 2. 2019
          • Plesová sezóna je plnom prúde a preto sme aj my na GMH plesali. Ako každý rok, aj v tomto roku sa 7. februára  v sále kultúrneho domu v Trstenej zišli študenti aby sa zabávali. O tom, že zábava bola naozaj poriadna svedčí aj "zopár" fotografií z tejto vydarenej akcie.

Nájdeš ich na tomto odkaze

• Deň otvorených dverí na GMH

• Dňa 30.1 2019 sa Gymnáziu Martina Hattalu v Trstenej uskutočnil Deň otvorených dverí. Už od skorého rána sme sa pripravovali na privítanie možno budúcich študentov našej školy. Jednotlivé predmetové komisie si pripravili pre nich rôzne aktivity a zaujímavé pokusy.  V budove školy všetkých príchodzích sprevádzali vybrané študentky, ktoré ich oboznamovali s chodom školy a s aktivitami, ktoré na našej škole prebiehajú počas štúdia.

Prehliadka začínala v novej budove na 3. poschodí, pokračovala smerom do starej budovy a končila sa v telocvični. Študenti sa mohli zúčastniť vyučovacieho procesu a zapojiť sa do neho v niektorých učebniach. Na konci prehliadky sme poprosili študentov o vyplnenie krátkeho dotazníka, kde sme sa študentov pýtali na ich dojmy z prehliadky, ktorý predmet ich zaujal najviac, čo sa im páčilo a čo nepáčilo.

Najviac sa im nepáčili schody, veľa schodov ako uviedla jedna študentka, potom už boli iba samé pozitívne reakcie, napr. na výučbu anglického, nemeckého a  španielskeho  jazyka. Taktiež ich zaujali aj pokusy v učebniach fyziky a chémie. Dobrý pocit v nich vyvolali priestory školskej knižnice a učebne informatiky. A v neposlednom rade aj telocvičňa, posilňovňa a gymnastická miestnosť.

DOD sa zúčastnilo niečo viac ako 150 študentov základných škôl z nášho ale aj vzdialenejšieho okolia, napr.  ZŠ Lokca, ZŠ Novoť alebo ZŠ Dolný Kubín. Veríme, že všetci odchádzali spokojní a že sa mnohí z nich  v septembri k nám vrátia, ale už ako naši študenti.

Mgr. Andrea Fojtíková, výchovná poradkyňa

• Majstrovstvá žiakov SŠ v lyžovaní

• 4. 2. 2019
          • Vo štvrtok keď sa dávali polročné vysvedčenia študenti nášho gymnázia Eliška Pakosová, Peter Turošák a Veronika Pakosová bojovali na majstrovstvách žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní na svahoch Kubínskej hole o čo najlepšíe umiestnenie.

Darilo sa im veľmi dobre. Eliška aj Peťo ovládli svoje kategórie a odniesli si okrem medaily a diplomu aj vecné ceny.Veronike ušlo pódium len tesne keď za treťou zaostala len o 7 stotín.Táto kategória bola najvyrovnanejšia o čom svedčí aj fakt že rozdiel medzi druhou a šiestou pretekárkou bol len 15 stotín sekundy.

Víťazom blahoželám a prajem veľa úspechov na ďalších pretekoch.