• Slávnostné ukončenie šk. roku 2021/2022

• 30. 6. 2022
          • Školský rok 2021/2022 je úspešne za nami, už len posledné zhodnotenie, najlepší študenti, ceny, pochvaly, vysvedčenie a ...

...všetkým študentom, učiteľom a zamestnancom školy prajeme príjemné prežitie letných prázdnin a do videnia v novom školskom roku 2022/2023.

• Čitateľský maratón ČÍTAJME  SI!

• 26. 6. 2022
          • Linka detskej istoty po prestávke opäť zorganizovala čitateľský maratón Čítajme si! Aj naša škola sa zapojila do tejto zmysluplnej aktivity. Žiaci prímy a sekundy nahlas čítali v školskej knižnici knihu Jo Nesbo - Prdiprášok doktora Proktora.

Žiaci kvarty, kvinty, 1. A, 1. B, 1. C a 1. D čítali buď v školskej knižnici alebo v svojej učebni knihu A. de Saint-Exupéry - Malý princ  alebo P. Coelho - Ako rieka, ktorá plynie. Každý žiak po hlasnom prečítaní jednej strany z knihy dostal vizitku Linky detskej istoty. V našej škole spolu čítalo 106 detí.

Veríme, že táto aktivita povzbudila našich žiakov k častejšiemu čítaniu kníh a rovnako dostala do ich povedomia Linku detskej istoty. Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom.

(PK SJL)

• Exkurzia Viedeň 2022

• 21. 6. 2022
          • V piatok 17.6.2022 zorganizovala predmetová komisia NEJ exkurziu do Viedne. V prvej časti exkurzie sme navštívili prírodovedné múzeum, ktoré patrí k najstarším v Európe. Po návšteve múzea nasledovala prehliadka centra mesta, kde žiaci mohli vidieť budovu parlamentu, zimné sídlo Habsburgovcov Hofburg, jednu z najznámejších kaviarní Café Zentral a samozrejme katedrálu Stephansdom.

Po prehliadke mesta sme exkurziu zakončili návštevou zábavného parku Prater s mnohými atrakciami, ktoré si naši žiaci s radosťou vyskúšali a niektorí navštívili aj múzeum  voskových figurín - Madam Tussauds. Záver exkurzie sme strávili v našom hlavnom meste, kde sme navštívili nové obchodné centrum Nivy, kde sme okrem nakupovania mohli relaxovať v oddychovej zóne na unikátnej zelenej streche s pekným výhľadom na Bratislavu. Exkurzia umožnila žiakom spoznať hlavné mesto nášho nemecky hovoriaceho suseda Rakúska a tiež si vyskúšať nemecký jazyk v praxi. Veríme, že táto exkurzia bola aj dobrou motiváciou učiť sa nemecký jazyk.

PK NEJ

• Dilongova Trstená

• 6. 6. 2022
          • Dňa 3. júna 2022 sa konala celoslovenská recitačná súťaž duchovnej poézie a prózy Dilongova Trstená. Naši školu reprezentovala Sára Zoššáková z 1. B. V kategórii prózy obsadila pekné 2. miesto.

K dosiahnutému úspechu srdečne gratulujeme a ďakujeme za dôstojné reprezentovanie školy.