• Majstrovstvá okresu v Atletike SŠ

• 29. 4. 2019
          • Dňa 26. 4. 2019 sa uskutočnili Majstrovstvá okresu v atletike, kde nás reprezentovali študenti nášho gymnázia. Dosiahli výborné výkony a tým si vyslúžili aj postup na Majstrovstvá kraja, ktoré sa uskutočnia v Martine dňa 3. 5. 2019.

Tomáš Socha (2B) - hod oštepom

Srdečne gratulujeme a držíme palce na Majstrovstvách kraja.

PK TSV

• Olimpiada Matemática en Kosice

• Študenti španielskej bilingválnej sekcie Gymnázia Martina Hattalu v Trstenej pod vedením nášho španielskeho lektora Diega sa zúčastnili celoslovenského kola matematickej olympiády v španielskom jazyku, ktoré sa uskutočilo na Gymnáziu v Košiciach. Zopár fotografií z udalosti.

• Jazykový kvet 2019

• 15. 4. 2019
          • Dňa 10.4. 2019 sa v budove Krajskej knižnice A. Bernoláka v Žiline uskutočnilo krajské kolo súťaže Jazykový kvet 2019.

V kategorii poézia - vlastná tvorba v anglickom jazyku reprezentovala našu školu Michaela Parižová (sexta). So svojou básňou pod názvom Gone sa umiestnila na skvelom 2. mieste. K tomuto úspechu jej srdečne blahoželáme.

Zároveň sa chceme poďakovať študentovi Oliverovi Piterovi (2B) za technickú podporu pri nahrávaní videa k tejto básni, čo bolo jednou z podmienok súťaže.

PK ANJ

• Krajské kolo Volejbal SŠ študenti

• 12. 4. 2019
          • V stredu 10. apríla sa v Martine uskutočnilo krajské kolo vo volejbale študentov SŠ. Po víťazstve v okresnom i  regionálnom kole si právo zúčastniť sa na tomto turnaji vybojovali aj reprezentanti našej školy.

V turnaji sa im darilo, hrali kvalitný a pekný volejbal, čo sa odzrkadlilo aj na výsledkoch a celkovom umiestnení. Zvíťazili nad SOŠ Kysucké Nové Mesto aj Gymnáziom z Liptovského Mikuláša. S celkovým víťazom turnaja, Bilingválnym gymnáziom zo Žiliny, prehrali len tesne, vždy o dva body a po stretnutí s domácim Gymnáziom z Martina, ktoré prehrali až v treťom sete,  obsadili konečné 3. miesto v turnaji.

Za predvedenú hru i umiestnenie si chlapci zaslúžia poďakovanie i pochvalu za výbornú reprezentáciu školy. Reprezentovali nás: Juraj Suľa (4B), Juraj Kristofčák (4D), Maroš Bednár (2B), Pavol Dzurek (4B), Ľuboš Gibaštík (4D), Vlado Gostik (4D), Maroš  Kuboš (4B) a Marek Lališ (2B).

• Úspech v celoštátnom kole olympiády ANJ

• 9. 4. 2019
          • Dňa 27.3. 2019 sa v budove Jazykovej školy na Palisádach v Bratislave uskutočnilo celoslovenské kolo Olympiády z anglického jazyka. Po víťazstvách v okresnom, a tiež aj v krajskom kole, študent našej školy, Juraj Polakovič (4.C) postúpil na celoštátne kolo.

V silnej konkurencii sa vo svojej kategórii, umiestnil na skvelom 2. mieste. K jeho úspechu mu srdečne blahoželáme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej skoly.

PK ANJ

• Strieborné na M-SR v stolnom tenise

• 7. 4. 2019
          • V dňoch 3-4.4.2019 sa v Košiciach konali majstrovstvá Slovenska stredných škôl v stolnom tenise. Po ročnej prestávke mala naša škola opäť zastúpenie v družstve dievčat v zložení Katarína Belopotočanová (3B), Natália Divinská (2A), Sabina Chylová (3B) a Bronislava Brtošová (4B).

Dievčatá sa zlepšovali od zápasu k zápasu a v skupine postupne porazili Prešov 4:2, Považskú Bystricu 4:1, Banskú Bystricu 4:0.V semifinále ich čakali silné domáce košičanky no naše reprezentantky im nedali žiadnu šancu a vyhrali jednoznačne 4:0.

Vo finále nastúpili proti favoritovi súťaže Trnave. Súboj bol napínavý až do samého konca v ktorom sme nakoniec ťahali za kratší koniec a prehrali najtesnejším rozdielom 4:3. Dievčatám ďakujem za predvedený výkon, skvelú reprezentáciu školy. Blahoželám ku krásnemu 2. miestu a pevne verím že o rok sa znovu prebojujeme až do finále a skompletizujeme zbierku tým najcennejším kovom.

Mgr.Róbert Capko

• Regionálne kolo volejbalu SŠ

• Dnes sa na GMH Trstená konalo regionálne kolo vo volejbale stredných škôl. Našu školu reprezentovali dievčťatá, ktoré skončili na peknom treťom mieste. Chlapci obsadili prvé miesto a postúpili na krajské kolo,ktoré sa uskutoční 10.4.2019 v Martine. Všetkým študentom ďakujeme za reprezentáciu školy a chlapcom držíme palce na krajskom kole.

p. Fojtikova, p. Zofaj

• Vybíjaná dievčatá

• Dňa 4.4 2019 sa vybrané študentky Primy a Sekundy zúčastnili turnaja vo vybíjanej v Liesku. Turnaja sa zúčastnili družstvá z Brezovice, Liesku a Hladovky. Zápasy boli veľmi vyrovnané, naše dievčatá bojovali statočne. Skončili síce v poli porazených ale nás teší fakt, že dokázali po rokoch konkurovať aj takým tímom ako je Hladovka či Liesek, pre ktoré je vybíjaná priorita. Dievčatám ďakujem za reprezentáciu.

Fojtíková

• EUROSCOLA 2019 - Návšteva Europarlamentu

• Po úspešnom zvládnutí a výhre v projekte Euroscola 2019, sme sa dňa 30. januára 2019, v zložení 24 žiakov z tried Septima, 3.C. a 2.C vybrali do Štrasburgu. Cesta dlhá viac ako tisíc kilometrov bola síce náročná, ale s dobrou náladou nám ubehla pomerne rýchlo. Po príjazde do Francúzska sme sa ubytovali v hoteli, dojedli posledné zásoby jedla a s chuťou sa vrhli do postele.

Nasledujúci deň, po raňajkách už naša cesta smerovala priamo do Európskeho parlamentu. Po bezpečnostných kontrolách a malom občerstvení nás usadili priamo do pléna s ostatnými študentami z 24 krajín Európskej únie. Zamestnanci parlamentu nám ukázali, ako funguje systém hlasovania, ktorý sme si sami mohli vyskúšať na rôznych otázkach. Ako napríklad, či naša škola svojim študentom poskytuje dostatok informácií ohľadom Európskej únie a diania v nej. Výsledky hlasovania nás prekvapili...

Celý článok o našej ceste si prečítajte v našom blogu o návšteve Europskeho parlamentu