Navigácia

 • OLYMPIÁDA ZO SLOVENSKÉHO JAZYKA

  Dňa 25. októbra 2017 so začiatkom o 7.40 sa uskutoční školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka v podkroví starej budovy Gymnázia Martina Hattalu. Olympiády sa môžu zúčastniť žiaci všetkých ročníkov a budú zaradení do kategórií A, B, C, a to nasledovne:

  • Kategória A: žiaci 3. a 4. ročníka stredných škôl (resp. 5. ročníka), žiaci 7. a 8. ročníka osemročných gymnázií
  • Kategória B: žiaci 1. a 2. ročníka stredných škôl, žiaci 5. a 6. ročníka osemročných gymnázií
  • Kategória C: žiaci 8. a 9. ročníka základných škôl, žiaci 3. a 4. ročníka osemročných gymnázií

  Prihlásiť sa môžete u Vašich vyučujúcich. Tešíme sa na Vašu účasť a držíme Vám všetkým súťažiacim palce.

  PK slovenského jazyka

 • ZOO Budapešť

  29. 9. 2017

  V piatok 29.9.2017 sa zúčastnilo 50 žiakov z kvinty, prvých a druhých ročníkov spoločne s profesormi našej školy GMH na prírodovednej exkurzií v Budapešti. Presnejšie do zoologickej záhrady a tropikária.

  Po dobu celého dňa sa dali pozorovať zaujímavosti a pamiatky prekrásneho mesta Budapešť. Spozorovať sme mohli najmä Budapeštianske kúpele, zámok Vajdahunyad ,Cirkus ktorý je priamo vedľa Budapeštianskej ZOO a neskôr aj parlament. Hlavne na námestí Hrdinov, po ktorom sme aj prechádzali sa dala vnímať úžasná atmosféra Budapešti.

  Zoologická záhrada ,v srdci Maďarska, s pôvabným secesným vchodom so všetkými zvieratami a aj Japonskou záhradou pôsobila veľmi relaxačne a upokojujúco.

  Následné kroky smerovali do tropikária. Tropikárium sa nachádza v nákupnom centre Campone. V tropikáriu bolo najzaujímavejšie morské a žraločie akvárium. Pre odvážnejších tu bolo aj kontaktné akvárium s rajami, ktorých sa mohli dotknúť.

  A nakoniec k výbornému dňu prialo aj úžasné počasie.

  Text a zopár fotografií zozbierala Terezka Kanderková ;o)


Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Martina Hattalu
  Železničiarov 278, 028 01 Trstená
 • +421 043/5392212

Fotogaléria